zobacz mapę w dużej rozdzielczości

Strona główna forum  »  Świat fabuły  »  Dalen Ulvfar  »  Śnieżna przełęcz

Ruiny

Teren pokryte śniegiem przez większość czasu. Rozciąga się od Ruin aż do przełęczy południowej.

Re: Ruiny

Opatrywanie dziewczyny było dość ciężkim zadaniem w ciemnościach ale gdy rozpaliłem kilka pochodni było już lepiej ale nie na tyle abym był zadowolony. W tym momencie przyszła mi z pomocą Silvia co mnie zaskoczyło, jednak jest jeszcze w niej cząstka człowieczeństwa lub chciała mieć już to za sobą. Choć nie wiem co tak na prawdę nią kierowało to i tak miło że pomogła w nieznaczny sposób.
Zaśmiałem się na słowa wampirzycy - Ach dziękuję za pozwolenie - nie zwlekając wziąłem dziewczynę na ręce - Po tym wszystkim powinna czuć się lepiej fizycznie - co do jej psychiki to nie byłem pewny. Zbyt dziwnie się zachowywała co może też o tym świadczyć, że ostatnio nie miała za lekko.
Ruszyłem schodami na górę, poczekałem chwilę na Silvie idąc dalej - A gdzie się teraz Pani wybiera? - zapytałem z ciekawości bo obecnie sam nie wiedziałem gdzie chcę iść. W sumie to teraz miałem podróżować z Kimi aby jej pomóc w dalszym jej zadaniu ale jak widać nie chciała tego. No cóż może się to zmieni? Wspinając się wyżej po stopniach coraz wyraźniej czułem woń irbisa, może jeszcze nie odeszła za daleko.
Lucas Blackburn
Chimaera
Dowcipniś
Wilkołak
Zmiany FizyczneBlizna na twarzy w kształcie iks na prawym policzku, która się łączy z kolejną zaczynającą się u nasady głowy a kończy zza żuchwą.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   90%

- Jeszcze nie zdecydowałam. - Odrzekła szczerze. Póki co nie miała potrzeby kłamania. Zresztą jak nigdy, jej bardziej zdarzało się po prostu zatajać pewne fakty.
- A ty? - Zwróciła pytanie do nadawcy. Była ciekawa, lecz na tym nie poprzestała swojej wypowiedzi. Tak jak milczała szkicując płaskorzeźby, teraz była rozmowniejsza. Choć mimika twarzy wciąż była jak z posągu, nieodgadniona.
- Moim celem do tej pory była wioska i te ruiny. Musiałam na własne oczy przekonać się na ile prawdziwe były plotki i tak się stało. Teraz pozostaje zastanowić się nad dalszymi krokami. - Mówiła, choć mogło się wydawać, że bardziej do siebie niż wilkołaka. Zastanawiała się również jak Mensalir sobie radzi, może warto byłoby się z nim skontaktować?
Silvia Sanguine
Kapłanka Krwi
Wampir
Zmiany FizyczneTatuaż jaszczurki wijącej się wokół palców prawej dłoni. Z daleka może wyglądać jak nietypowa biżuteria. Blizny po poparzeniach smoczym ogniem na twarzy i reszcie ciała.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   90%
Poziom Mocy:
   85%

Spojrzałem wesoło na wampirzyce - Plotki - wtórowałem po rozmówczyni - A co one mówiły? - zapytałem się poprawiając dziewczynę na rękach. Niby taka chudzina a jednak niewygodna do noszenia. W sumie to dobrze byłoby się zastanowić co dalej, no sam już nie wiedziałem co myśleć. Hymmm... Trochę to nie na rękę że Szeryf to nie Szeryf a Szeryfowa zła. Wykrzywiłem usta w grymas myśląc nad kilkoma sprawami, nie do końca byłem pewien co zrobić.
Uśmiechnąłem się szeroko do Sylvii - A może poszukamy więcej informacji u źródła? - zaproponowałem z entuzjazmem wspinając się po schodach. Już powoli było widać wyjście z ruin i ten ziąb doskonale mi znany z doliny.
Lucas Blackburn
Chimaera
Dowcipniś
Wilkołak
Zmiany FizyczneBlizna na twarzy w kształcie iks na prawym policzku, która się łączy z kolejną zaczynającą się u nasady głowy a kończy zza żuchwą.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   90%

- Na pewno nic co byś już nie wiedział. - Rzekła podążając wraz z Lucasem do wyjścia z ruin.
- Zniszczenie siedziby wilkołaków, wymordowanie większości mieszkańców. Ponoć sam syn, były wódz, więzień i morderca czyli Sylvan zabił swojego dziada czyli obecnego, byłego cóż już wodza. Była mowa też o smokach i w większości to tyle. - Sama do końca nie pamiętała już wszystkiego co usłyszała.
- To wy spaliliście zmarłych i zostawiliście kwiaty? - Była w wiosce i była ciekawa odpowiedzi na zadane pytanie.
- Co przez to rozumiesz? - Zainteresował ją pomysł poszukania informacji u źródła. I choć domyślała się co Lucas może mieć przez to na myśli, to chciała usłyszeć jego dokładny plan. Mógł być to dobry pomysł, ale... Własnie to ale, ją niepokoiło.
Silvia Sanguine
Kapłanka Krwi
Wampir
Zmiany FizyczneTatuaż jaszczurki wijącej się wokół palców prawej dłoni. Z daleka może wyglądać jak nietypowa biżuteria. Blizny po poparzeniach smoczym ogniem na twarzy i reszcie ciała.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   90%
Poziom Mocy:
   85%

W sumie to nic nie słyszałem co mówiły plotki bo szybciej się znalazłem w wiosce niż one do mnie dotarły. Wysłuchałem słów Sylvii, no cóż teraz już jestem pewien tego co odkryłem w ruinach i tego co ujrzałem na balu u Lorda. Poprawiłem bagaż.
- Tak to my wszystkich pochowaliśmy, odprawiłem ceremonię. Przynajmniej się starałem tak jak ją zapamiętałem - gdybym mógł to bym się pogładził po tyle głowy. Uśmiechnąłem się szerzej.
- Można się wybrać do zamku gdzie odbył się wtedy bal, drogę znam to podróż minie szybciutko jak i powrót. Zrobić takie małe przeszpiegi i sprowokować zwerbować jakiegoś jego sługę, który mógłby się wypytać oto i owo albo dać tam swojego człowiek. Tylko kogoś umiejętnego kogo by tak od razu Lord nie przejrzał. To jest dość gruby orzech do zgryzienia. - no z tym ostatnim to nie wiedziałem kogo konkretnie ale zawsze można pokombinować. Patrzyłem się przed siebie aby czasem orła nie wywinąć.
Lucas Blackburn
Chimaera
Dowcipniś
Wilkołak
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   90%

Silvia słuchała Lucasa, choć patrzyła przed siebie. Już było widać wyjście z ruin. Zaś plan Lucasa... nie była do niego przekonana. Czy dobrze było pchać się tak w paszcze smoka? I to bez przygotowanej owieczki. Wspomniała w myślach bajkę, która z jakiegoś powodu przyszła jej teraz na myśl.
- Nie jestem pewna czy to dobry pomysł. - Wypowiedziała swoje myśli na głos.
- Zbyt dużo niewiadomych w porównaniu do stopnia ryzyka. Choć jednak może się to nam opłaci. Tylko czy to nam naprawdę coś da? - Nadal rozważała na głos.
Silvia Sanguine
Kapłanka Krwi
Wampir
Karta Postaci
Poziom Życia:
   90%
Poziom Mocy:
   85%

Zastanawiałem się dalej nad tym co powiedziałem, też to jakoś słabo widziałem ale trzeba spróbować. Żmij jest niebezpieczny a do tego to bóstwo to już w ogóle. Pokręciłem nosem - A może jednak spróbować i mam takie pytanie. Potrafi Pani czytać w myślach? - kiedyś słyszało się to i owo o umiejętnościach jakie posiadały wampiry ale czy to była prawda to nie wiedziałem. Dlatego lepiej zapytać.
Kurcze już sam nie wiedziałem co robić, gdybym mógł podrapał bym się po skroni - No lekka to ona nie jest - powiedziałem pod nosem patrząc się na dziewczynę. I coś mi przyszło do głowy - Jak bardzo jest Pani potrzebna ta zmiennokształtna? - zapytałem z chytrym uśmieszkiem.
Lucas Blackburn
Chimaera
Dowcipniś
Wilkołak
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   90%

Dreptała w miejscu by nie zmarznąć, obróciła się za siebie gdy doleciał ją dźwięk szczątki rozmów. W prawdzie nie słyszała o czym debatują, akustyka ścian zniekształcała mocno głos. Przeniosła spojrzenie na niebo, zastanawiała się po jaką cholerę ona jeszcze tu stoi zamiast sobie pójść...

A droga wiedzie w przód i w przód,
Choć się zaczęła tuż za progiem
I w dal przede mną mknie na wschód,
A ja wciąż za nią - tak jak mogę...
Skorymi stopy za nią w ślad -
Aż w szerszą się rozpłynie drogę,
Gdzie strumień licznych dróg już wpadł...
A potem dokąd? - rzec nie mogę... ♪♫♪

Obrazek

Tutu tutu tutu tutu|Gdy posuniesz się za daleko|Yummy
Kimi
zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   95%

Na pytanie o czytanie w myślach wampirzyca postanowiła przetestować to na żywca. Spojrzała na Lucasa i uśmiechnęła się delikatnie. Silvia użyła wglądu, a chłopaka nawet się nie zorientował, kiedy zaczęła przeglądać jego umysł. Był dla niej teraz jak otwarta księga. Jednak postanowiła poczytać jedynie bieżące myśli wilkołaka. Nie używała często tej umiejętności. Choć była ona bardzo przydatna to trzeba było z niej umiejętnie korzystać. Nie każdy umysł poddaje się tak łatwo jak teraz Lucasa, a to może prowadzić do konfliktu. Zaś Silvia nie przepadała za bezpośrednimi starciami.
Kiedy wyczytała co chciała przeszła do udzielenia odpowiedzi na pytanie o zmiennokształtną, a raczej do odpowiedzi pytaniem na pytanie.
- A tobie? - Kończąc wypowiedź znakiem zapytania zatrzymała się na progu ruin. Widziała już stąd kota. Ciekawe, że został, a nie czmychnął w krzaki czy na drzewo.
Silvia Sanguine
Kapłanka Krwi
Wampir
Karta Postaci
Poziom Życia:
   90%
Poziom Mocy:
   85%

Zastanawiałem się nad zmiennokształtną, czy by czasem jej nie wysłać jako szpiega do Lorda ale to było wątpliwe. Po jej zachowaniu szybko mógłby ją każdy rozszyfrować, chyba że to jej zagubienie i strach dałoby dziewczynie tymczasową przykrywkę. Myślałem nad tym intensywnie kiedy usłyszałem słowa wampirzycy - W sumie to do końca nie jestem pewny - uśmiechnąłem się szeroko do Sylvii, przez głowę przeszły mi także mikstury jakie nosiłem przy siebie.
Przystanąłem obok rozmówczyni widząc to samo co ona. Kimi tutaj jeszcze była co nie powiem, zdziwiło mnie. Uśmiechnąłem się do koteczka - Ciesz mnie Twój widok - powiedziałem wesoło.
Lucas Blackburn
Chimaera
Dowcipniś
Wilkołak
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   90%

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Śnieżna przełęcz

{ MCHAT_ENABLE }
{ MCHAT_COPYRIGHT }

• Czarodzieje
  • Zmiennokształtni
  • Wampiry
  • Zimowe Wilki
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość