zobacz mapę w dużej rozdzielczości

Strona główna forum  »  Świat fabuły  »  Wielka Równina  »  Stadnina "Pod Gryfem"

Gospoda

Założycielami stadniny zanim się ustatkowali i osiedlili byli łowcami. Nadal wspierają twierdzę poprzez opiekę nad gryfami i zajmują się ich hodowlą. Stadnina jest położona na trakcie prowadzącym do fortecy łowców. Za odpowiednią kwotę oferują wypożyczanie gryfów podróżnym. Te potrafią same wrócić do domu nawet z dalekich miejsc.

Stadnina to spory kompleks kilku budynków na wzgórzu. Stajnie dla gryfów, stodoła, dom właścicieli oraz gospoda. Serwowane w niej są domowe obiady, a na piętrze można znaleźć przytulne pokoje służące do wypoczynku. Na parterze można czasami posłuchać muzyki na żywo. Stadnina jest spokojnym i bezpiecznym miejscem, nad którym piecze trzymają łowcy. Oni też są przeważnie bywalcami tego miejsca.

Re: Gospoda

-Poproszę jeszcze jakiś nożyk, jeśli można. Zapomniałem ją ostatnio wyczyścić.- Hmm... Z nią raczej teraz nie porozmawiam. Za dużo się dzieje, może któryś z gości będzie bardziej rozmowny. Popatrzmy... Muszę znaleźć kogoś kto już jest trochę spity. Najlepiej gdyby był sam bez towarzystwa. Mam nadzieję, że znajdę kogoś takiego u będzie bardziej otwarty niż Ci czarodzieje w Białym Kruku kiedyś. Popatrzmy...
-Jeszcze tylko zapytam czy bardzo trudno jest się dostać do Twierdzy Łowców? Jak patrzą na gości z zewnątrz?- Mam nadzieję, że nie będzie ciężko. Nie mam aż tyle pieniędzy, aby płacić za łapówki. Ciekawe co sądzą o wampirach. Póki co nikt mnie nie zaatakował, a Pani gospodyni jest dla mnie miła. Raczej nie powinni mieć żadnych obostrzeń co do naszej rasy.
Mensalir Steiner
Wampir
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   95%

Kobieta spojrzała niepewnie na Mensalira, chwile jakby się zawahała, wyjęła jednak spod blatu niewielkie ostrze i wyciągnęła dłoń z nim w stronę wampira.
- Ale żeby zaraz do mnie wrócił. - Pogroziła palcem jak do dziecka i ruszyła dalej obsługiwać innych. Wampir mógł zauważyć, że kobieta spogląda na niego co jakiś czas kątem oka. Przy okazji rozglądania się w oczy wampirowi rzuciły się dwie postaci. Jedna siedziała przy stoliku, nawet całkiem niedaleko, na tyle by mimo różnych woni wokół rozpoznać te jedną konkretną. Siedział sam i powoli pił piwo, nie wydawał się jednak wstawiony. Dziwniejszym widokiem, choć w obecnych czasach już mniej, była samotnie siedząca w kacie kobieta, na oko nie dobiła jeszcze trzydziestki. Ubrana była w skórzaną choć dość słabo wykonaną zbroję i bawiła się talią kart.
- Wszystko zależy jaki masz interes. - Krótka i konkretna odpowiedź, co więcej mogła powiedzieć, nie znała celu podróży mężczyzny.
- Nie polecałabym jednak nocnych odwiedzin. - Powiedziała to niemal z matczynym akcentem. Nie była to może zaskakująca informacja, ale zawsze jakaś.
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

Tak jak się spodziewałem, nocą lepiej tam się nie pokazywać. No nic, poczekam do jutra rana, wtedy mnie może legalnie wpuszczą.
-Dziękuję za informacje. Proszę, oddaję ostrze.-Nie podoba mi się ten zapach, jeśli nie będę zmuszony do tego, aby z nim pogadać to nie mam na to ochoty. Pewnie i tak mało co mi powie. Natomiast bardziej mnie zainteresowała owa kobieta. Wygląda na to, że chyba znalazłem partnerkę do gry w karty. Zobaczymy czy będzie chciała zagrać. Zawsze to dobra okazja by się jej przyjrzeć.
-Witaj droga podróżniczko. Widzę, że umiesz się posługiwać kartami. Może zagramy partię pokera przy winie bądź piwie? Ja stawiam.- Ciekawe czy się zgodzi. Nie śmierdzę groszem, wiec może się zgodzi na po prostu zwykła rozgrywkę.
-Nie przeszkadza Ci moja fajka?- Chociaż co mi tam. Jak będzie chciała to przetestuję swoje szczęście. A nóż mi się uda zdobyć jakiś pieniądz. Swoją drogą ciekawi mnie czy ktoś z moich pobratymców się tutaj pojawił w ostatnim czasie. Przydało by się na jakiś czas połączyć z kimś siły i zaplanować co robić dalej.
Mensalir Steiner
Wampir
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   95%

Kobieta odebrała nożyk szybkim ruchem i wróciła do obsługiwania innych gości, Mensalir mógł jednak zauważyć posłany w jego kierunku krótki ciepły uśmiech. Ciężko było jednak stwierdzić czy zadziałały w tym miejscu jego umiejętności, w końcu właścicielka zdawała się uśmiechać podobnie do dużej liczby gości.
Dopiero po zbliżeniu się do tajemniczej kobiety wampir mógł spostrzec, że trzymane przez nią karty są większe niż standardowe. Złożyła je jednym ruchem i położyła na stole rewersem do góry.
- Niebezpiecznie używać tych kart bez odpowiedniej wiedzy. - Jej mimika jakby w ogóle się nie zmieniała. Uniosła jedynie wzrok, wyglądała na znudzoną i obojętną. Nawet jeśli rozpoznała w mężczyźnie wampira, nie zrobiło to na niej wrażenia. Na kolejne pytanie nie odpowiedziała, po prosu odwróciła wzrok i sięgnęła po stojący na stole kufel.
- Czy masz do mnie jakaś sprawę? - Odpowiedziała po upiciu łyka. Nie spojrzała już jednak w stronę przybysza.
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

-Widzę że lubisz, gdy się wali prosto z mostu. Pozwolisz, że usiądę.- Skoro tak chce niech tak będzie. Jak tylko zdarzy się okazja spojrzeć jej w oczy użyję ,,Wglądu" i się wszystkiego dowiem o tej okolicy. A przynajmniej tego co ona sama wie.
-Wina poproszę!- Chyba mi jeszcze zostały jakieś fiolki z krwią. Doleję sobie jedną do wina.
-Słuchaj. Jestem swego rodzaju podróżnikiem. Dawno mnie nie było w tej okolicy. Jaka jest obecna sytuacja w okolicy? Zdarzyło Ci się ostatnimi czasy zobaczyć wampira?- Może wie że jestem nim, może nie. Bardziej mnie interesuje czy znajdę jakiegoś pobratymca.
Dobrze że udało mi się wyczyścić tą fajkę. Od razu lepiej smakuje.
-Swoją drogą co to za talia kart? Do czego ona służy?- Trochę mnie ona zaintrygowała. Może to talia tarota? Nie chcę się bawić w jakieś wróżby.
-Co w ogóle robi tutaj o tej godzinie tak młoda kobieta z talią kart oraz w zbroi? Czy ta okolica jest na tyle bezpieczna aby samemu się tutaj do niej zapuszczać?- Może trochę za bardzo wsadzam nos w nie swoje sprawy, ale zainteresowała mnie ta kobieta.
Mensalir Steiner
Wampir
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   95%

- Rób co chcesz. - Upiła kolejny łyk zupełnie ignorując wampira. Mensalir dość szybko otrzymał swoje zamówienie, a kobieta przez cały ten czas zachowywała się jakby w ogóle nie dostrzegała towarzystwa. Dopiero gdy wampir się odezwał zaprzestawała na nowo rozpoczętej zabawy kartami.
- No, siedzi przede mną. - I temat ucięty. Nie wyglądała na chętną do rozmowy. Zamówiła kolejne piwo i sięgnęła do torby. Chwile w niej grzebała i w końcu wyjęła to co chciała. Położyła na stole kałamarz i najprawdziwsze pasie pióro.
- Karty do wróżb. - Złożyła talię, pozostawiając tym razem talie tak, że widoczny był awers jednej z nich. Otworzyła kałamarz i zamoczyła w nim pióro, po czym ostrożnie zaczęła kreślić linie na karcie. Teraz gdy dało się przyjrzeć, można było dostrzec, że talia, a przynajmniej karta na wierzchu była ręcznie malowana w całości.
- A co to interesuje pijawkę? Jeśli nie mam zostać twoim obiadem ,a zapewniam cię, nie mam, to mój ubiór i miejsce przebywania nie mają nic do tej rozmowy. - Tym razem uniosła zirytowany wzrok, na niecałą sekundę, ale wystarczyło. Wampir poczuł jak wnika do jej umysłu i... odbija się od ściany. Mógł wejść, ale ona mu nie pozwalała. Zorientowała się.
- Pytaj. - Dała mu jasno do zrozumienia, że wie, i że pokaże mu tylko to co sama będzie chciała. Była też druga opcja, ale czy wampir się o to pokusi?
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

-Czy zastawiacie jakieś pułapki na naszą rasę? Czego mam się spodziewać jak dostanę się pod twierdzę?- Ta dziewczyna śmierdzi mi na kilometr łowcą. Podejrzewam, że pewnie za wiele mi nie powie. Jeśli tak się stanie to z chęcią wejdę głębiej do jej głowy.
-Kto w tym momencie włada Łowcami? Jak się zwie?- Jeśli kiedyś zetrą się nasze ścieżki warto wiedzieć jak się nazywa przyszły przeciwnik bądź też sojusznik. Też przyda się to przy tym jak pojawią się jakieś kłopoty, żebym miał się do kogo w razie potrzeby wysokiego się odezwać.
-Odpowiedziałaś wymijająco no to pytanie więc powtórzę powoli. Czy widziałaś jakiegoś wampira ostatnimi czasy? I nie, nie chodzi o mnie. - Jeśli zjawił się na przestrzeni paru dni może krąży jeszcze tutaj po okolicy.
Mensalir Steiner
Wampir
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   95%

Na twarzy kobiety pojawił się kpiący uśmieszek. Czyżby uważała, że ta sytuacja jest śmieszna? Może dla niej była. Nie odzywała się gdy wampir wylewał z siebie kolejne potoki pytań. Nie uniosła już też głowy, miała nauczkę, a walczyć z nim na siłę woli nie chciała.
- Posłuchaj, teraz ty, bo nie będę powtarzać. - Gdzieś w brzmieniu jej głosu można było wyczuć lekka irytację.
- Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, to to ty jesteś tą stroną co ma się postarać, jak wkurzysz rozmówcę to nici. Aż dziw, taki stary a taki głupi. - Najwyraźniej coś nie odpowiadało jej w sposobie zachowania wampira. Może to ta nieskończenie długa lista pytań i przekonanie wampira, że kobieta powinna na wszystkie mu odpowiedzieć? A może to, że próbował na dzień dobry przegrzebać jej głowę? W każdym razie nie zapunktował.
- Łowcami obecnie kieruje Kate, wątpię, że przypadniecie sobie do gustu. - Po tych słowach dopiła piwo i wstała. Zgarnęła karty jednym szybkim ruchem i wcisnęła je do torby.
- Nie oczekuj, że powiem ci co cię czeka. Nie znam twoich zamiarów, to co zastaniesz zależy od ciebie. W każdym razie nie wdajemy się w bezpodstawne walki, nawet z pijawkami. - Na odchodne uniosła głowę i z wyzywającym uśmiechem spojrzała Mensalirowi w oczy. Po tym odwróciła się i odeszła bez słowa. Pomachała kobiecie za barem, wymieniły spojrzenia i po skinieniu głową przez właścicielkę opuściła lokal.

//jeśli ponownie chciałbyś spróbować użyć Wglądu, rzuć kością 1d20
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

Poprzednia strona

Powrót do Stadnina "Pod Gryfem"

{ MCHAT_ENABLE }
{ MCHAT_COPYRIGHT }

• Czarodzieje
  • Zmiennokształtni
  • Wampiry
  • Zimowe Wilki
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość