zobacz mapę w dużej rozdzielczości

Strona główna forum  »  Świat fabuły  »  Dalavdrager  »  Zamek

Sala jadalna i balowa - Miejsce ucztowania po ślubie

Stary zamek znajdujący się w sercu doliny. Dzięki położeniu na wzniesieniu, które otoczone jest rzeką, jest bardzo dobrym miejscem do obrony jak i obserwacji. Jest widoczny z prawie całej dolinki. Wewnątrz jest umeblowany w starym stylu. Pełno tutaj drewnianych dębowych mebli czy bogato zdobionych tkanin.

Re: Sala jadalna i balowa

Zrobiła tak, jak dziewczyna prosiła. Delikatnie zamknęła drzwi, tak by nikt nie usłyszał. Po tym spojrzała na twarz służki.
Słysząc co mówi dziewczyna pokręciła zrezygnowana głową. Liczyła, że dziewczyna przemyśli to i zrozumie, co Erin chciała jej wcześniej przekazać. Cóż, najwyraźniej trzeba jej to powiedzieć wprost.
- Słuchaj, ja nie mogę uciec, ty też nie. - Była zła, że dziewczyna wciąga w to kolejne osoby. Tylko sobie i innym szkodziła.
- Lord wie... Straszył mnie, że zrobi Ci krzywdę. Najprawdopodobniej będzie też już wiedział, że ktoś zgodził się Ci pomóc uciec. - Obserwowała jej reakcję. Musiała być ostrożna, by dziewczyna nie zaczęła panikować.
Starała się zachować spokój, ale mówiła dość szybko. Nie mogła siedzieć tu zbyt długo i to nie ze względu na to, że ktoś zauważy jej nieobecność. Położyła jej dłoń na ramieniu.
- Posłuchaj. Jeśli uciekniesz, napewno zginiesz. On nie pozwoli by ktoś, kto z niego zadrwił przeżył. Zabije Cie dla przykładu i nie uciekniesz. Skarzesz też tego strażnika na śmierć za zdradę. - Próbowała jej to wytłumaczyć. Najleprzym rowiązaniem jest pracować jak najdłużej, pokazać, że się stara. Erin też próbowała przekonać Lorda, by dał jej spokój. Ona pomoże zająć się dzieckiem i jak najszybciej wrócić dziewczynie do pracy, jeśli będzie taka potrzeba.
Los zaprosił mnie do gry podrabianą talią kart.
Erin Wyrm
Technomag
Czarodziej
Zmiany FizyczneBlizna po rozgrzanym sztylecie we wnętrzu lewego uda.
Niewielka blizna po prawej stronie dolnej wargi.
Blizna po pazurach wilkołaka na lewej łydce.
Zmiany PsychiczneKoszmary
Sporadyczne napady lęku i smutek po spotkaniu z duchami.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   10p%

Dziewczyna otworzyła usta, aby zaprzeczyć, ale zamknęła je i słuchała dalej. Erin miała rację w oczach służki zaczynała pojawiać się panika.
Po wszystkim dziewczyna opadła na kolana, jakby całe powietrze z niej uciekło.
- To co ja mam zrobić, ja nie mogę tu zostać, to się nie uda. - Powtarzała jak mantra. Latarenka upadła na bok, a ona skryła twarz w dłoniach.
- Może mnie zabić od razu, nie zniosę tego. - Zaczęła płakać.
Erin spiżarnia zdecydowanie była większe od twojego klaustrofobicznego pokoju. Jednak brak okna skutecznie pobudzał twój lęk.
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

Przełknęła slinę i zacisnęła drugą dłoń za plecami. Nie czuła się dobrze.
Spojrzała na dziewczynę ze współczuciem. Nie mogła zapewnić, że wszystko będzie dobrze.
- Posłuchaj... Rozmawiałam z nim. Póki pracujesz nic ci nie grozi. - Kucnęła przy niej, mimo że oddech już wyraźnie jej przyspieszył. No kurcze... Nie mogła wybrać lepszego miejsca?
- Postaram się to załatwić. Już powiedział, że zastanowi się nad sytuacją. Narazie musisz pracować i pokazać, że jesteś przydatna. - Przytuliła ją i przymknęła oczy. Wyobraziła sobie pole lawendy, szerokie, sięgające po horyzont. W wyobraźni wyciągnęła dłonie i przejechała opuszkami palców po roślinach. To zawsze działało, na krótko, ale działało. Uspokoiła się trochę.
Erin Wyrm
Technomag
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   10p%

Służka otarła łzy i spojrzała na Erin.
- Dlaczego mi pomagasz? - Spojrzała szklistymi oczami na czarodziejkę.
Nagle klamka do spiżarni przekręciła się, a drzwi zaczęły się otwierać. Nikt jeszcze nie wszedł. Można było tylko usłyszeć głos.
- To co jeszcze przynieść?
Służka wyczuwalnie zesztywniała, a w oczach na nowo pojawiła się panika.
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

- Kobieca solidarność? Nie wiem, bardzo nie chce, by stała ci się krzywda. - Nie wiedziała czy to kwestia empatii, może stan błogosławiony też był jakimś wytłumaczenie. Może Erin po prostu ją polubiła, a może nie mogła znieść braku uczuć i zrozumienia u Darka, który przecież nadal był w ciele Sylvana, który właściwie właśnie z uczuciami jej się kojarzył. Nawet nie chodziło tu o uczucie jakie powstało między nimi, ale rozmawiali kiedyś o rodzinie, opowiadał o synu, o tym, że za nim tęskni. Erin na każdym kroku dostrzegła w Sylvanie wiele uczuć, nie zawsze dobrych, tym bardziej później, gdy nie potrafiła mu pomóc. Wciąż winiła się za to.
Słysząc przekręcaną klamkę spojrzała przerażona na drzwi. Niewiele myśląc chwyciła kobietę za ramię, musiała wyglądać teraz jakby się na niej opierała. Cóż w razie niepowodzenia może powiedzieć, że źle się poczuła.
Drugą ręką chwyciła za różdżkę i cicho wypowiedziała zaklęcie Apparition. Wyobraziła sobie w tym momencie miejsce w ogrodzie zamku, mocno osłonięte krzewami przed oczami innych. Doskonale wiedziała, gdzie się ono znajduje.

//zaklęcie teleportacji, Erin chce przenieść się do ogrodu w zamku z dziewczyną. Może zt., daj znać Losie czy się udało.
Erin Wyrm
Technomag
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   10p%

Erin udało się. Silne szarpnięcie, zawrót i wraz ze służką czarodziejka wylądowała w ogrodzie na ziemi. Dziewczyna wpierw była skołowana całą sytuacją, ale zaraz przytuliła się do Erin i szepnęła.
- Dziękuję. Zrobię jak mówisz.
Los
Mistrz Gry
Karta Postaci
Poziom Życia:
   1000%
Poziom Mocy:
   1000%

Szybko wróciła do głównego korytarza i stamtąd już w kilka chwil znalazła się w Sali Jadalnej. Przejściem dla służby udała się do kuchni i rozejrzała się. Szukała kobiety, która przydzielała zadania, odebrała od niej polecenia i od razu zaczęła pracę. Zanosiła dania do stołó i zbierała zamówienia. Nigdy wcześniej ni epraciwała jako kelnerka, ale już w ciągu całej pracy tutaj zdążyła nauczyć się jak i co. Na początku wszystko robiła dość wolno i bardzo musiała uważać by nie rozlać niczego. Teraz już szło nawet sprawnie.
Po skończonej robocie ruszyła do pokoju Lorda. Nie widziała go na sali, więc zabrała ze sobą tacę z kolacją.

//zt
Erin Wyrm
Technomag
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   10p%

Przemierzała powolnym tempem korytarz, po drodze nie spotkała nikogo to nawet i lepiej. Tutaj tez nikt się nie kręcił, cisza i spokój. Potrzebowała coś zjeść i nabrać sił. Sama postanowiła obsłużyć się w kuchni, zrobiła sobie herbatę i kilka kanapek z szynka i serem, do tego zgarnęła jeszcze dwa pomidory. Usiadła przy oknie, po mgle nie było już śladu. Nieśpiesznie konsumując pokarm starała się myśleć co dalej. Niepokoił ją również brak wizji na tak wielką akcję. Odkąd w sumie tutaj przebywa nie miała ani jednego przebłysku tego przeklętego daru. Czuła się z tym nienaturalnie.
Westchnęła ciężko, głowa dalej nie przestawała bolec i utrudniała jej myślenie. Najchętniej położyłaby się jeszcze spać.
Odchyliła kawałek swojej bluzki by przy świetle dziennym przyjrzeć się opatrunkowi. Słabych mają tu medyków skoro nie potrafią tego dobrze załatać.
Anisse
Kurdupel
Czarodziej
Zmiany FizyczneKolorowe łuski pokrywające całe ciało, bardzo niski wzrost.
Zmiany Psychicznekoszmary
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

Dotarła do Sali Jadalnej i od razu skierowała się do kuchni. Tam umyła ręce i zabrała się za robienie kanapek. Chciała zanieść je Lordowi, pewnie będzie głodny jak się obudzi. Pomysłała też o herbacie, końcowo jednak wzięła dzbanek z sokiem i dołożyła go do tacy z kanapkami. Nie wiedziała za ile się obudzi, a podgrzewanie herbaty w jego stanie było by marnotractwem energii. Wzięła jeszcze pokrywę dopasowaną do tacy, by jedzenie nie stało tak tam może nawet kilka godzin odkryte. Położyła szklankę na tacy i ją przykryła. Mając już wszystko ruszyła spowrotem na górę.
//zt
Erin Wyrm
Technomag
Czarodziej
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   10p%

Dni mijały a ona wcale nie czuła się lepiej. Czasami widywała Rudzika przelotem i tyle, jakby jej specjalnie unikała. Może i zagłębiłaby się bardziej w ten temat ale zajęta była teraz poważniejszym problemem. Choć pulsujący ból głowy na jakiś czas ustąpił to ramie wcale się dobrze nie goiło. Czasami miała wręcz wrażenie, że czuje z niego chłód.
Odzyskując siły postanowiła wziąć się do pracy, póki jej umysł całkiem nie zwariował. Ostatnio miała dużo problemów z koncentracją. Kończąc ciepły posiłek udała się do pracowni.
Anisse
Kurdupel
Czarodziej
Zmiany FizyczneKolorowe łuski pokrywające całe ciało, bardzo niski wzrost.
Zmiany Psychicznekoszmary
bóle migrenowe
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   80%

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zamek

{ MCHAT_ENABLE }
{ MCHAT_COPYRIGHT }

• Czarodzieje
  • Zmiennokształtni
  • Wampiry
  • Zimowe Wilki
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość