zobacz mapę w dużej rozdzielczości

Strona główna forum  »  Świat fabuły  »  Reszta Świata  »  Piaski Czasu

Villkaren

Miejsca, w których czas działa inaczej. Panuje tutaj dziwna magia pozwalająca na wiele rzeczy. Rozgrywają się tutaj wydarzenia z przeszłości.

Villkaren

Somali przyleciała na obrzeża wioski, chciała zobaczyć co nowego słychać u mieszkańców. Lubiła się im przyglądać, to zawsze była jakaś odmiana w swoim codziennym życiu. Dzięki temu dziewczyna nie do końca oddalała się do cywilizacji, choć i tak większość z podstawowych rzeczy etykiety zapomniała.
Śmiała się widząc bawiące się dzieci, czasem nawet się do nich przyłączała w postaci sowy. A jakie były choje w dawaniu jedzenia czego nigdy ptak sobie nie odmawiał. Zauważywszy młodzików poleciała do nich aby i tym razem skorzystać z posiłku jaki się trochę rozerwać.
Somali
Zmiennokształtny
Zmiany FizycznePrawe oko jest barwy żółtej zaś lewe zielonej.
Zmiany PsychiczneSporadyczny lęk i smutek po spotkaniu ze zjawą.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   60%
Poziom Mocy:
   50%

Re: Villkaren

Rąbałem drewno na obrzeżu wioski, co by je potem zabrać do domu. W pobliżu mnie leżał Hymir, Nisse znów gdzieś znikła. Nieopodal bawiły się jakieś szczeniaki, znaczy dzieciaki. Uśmiechnąłem się na ten widok. To były dość świeże wspomnienia, jak sam byłem w ich wieku. I choć nie jedno już zdążyłem przeżyć do tych kilku lat to zabawa zawsze była spoko.
Nagle lis podniósł się. Spojrzałem na niego. Nie wyglądało to na zwyczajne wstanie, on coś dostrzegł. Spojrzałem w kierunku, w którym i on spoglądał. Coś leciało, jakiś ptak w stronę dzieciaków. Chce je zaatakować? Gwizdnąłem krótko i ruszyłem biegiem.
- Na ziemię. - Krzyknąłem, a sam zamachnąłem się siekierką celując w ptaka. Szkoda, że nie miałem swojej dzidy, ale grunt to nie pozwolić skrzywdzić swoich.
Wiktor Vulkodlak
Łowca
Wilkołak
Zmiany FizyczneŚlady na plecach po ataku zjawy.
Blizna na brzuchu po ataku srebrnym ostrzem i przypalaniu.
Zmiany PsychiczneNapadowe ataki agresji.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   85%
Poziom Mocy:
   80%

Somali już nie mogła się doczekać ze spotkania z dziećmi, lubiła je między innymi za to że ją karmiły. Wydała z siebie dźwięk aby zwrócić uwagę na siebie małolatów na co nie musiała długo czekać. Mała dziewczynka pobiegła w kierunku sowy, gdy nagle rozległ się gwizd a później krzyk. Małolaty od razu wykonały polecenie nastolatka, tylko jedno się nie posłuchało. Somali wystraszyła się widząc starszego osobnika z siekierą do tego chciał ją ubić. Wzniosła się ku górze wymijając dziecko a zaraz się za nią chowając wylądowała na ziemi. Dziewczynka wybiegła na wprost do mieszkańca blokując mu drogę - Nie krzywdź sowy! - rozłożyła ręce na boki. Z wielkiego puchacza zrobiła się mała kulka, sowa skuliła się, mała odwróciła się do niej - To dobry zwierzak - poklepała ptaka po łebku.
Ostatnio edytowano 4 paź 2019, o 15:13 przez Somali, łącznie edytowano 1 raz
Somali
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   60%
Poziom Mocy:
   50%

Już zamierzałem rzucić siekierką, gdy sowa spikowała w dół. Wolałem nie ryzykować zranienia, któregoś z dzieciaków, ale zacząłem się kierować tam gdzie ptak wylądował. Jednak drogę zagrodziła mi dziewczynka. Spojrzałem na nią zaskoczony, ale opuściłem siekierę.
- Hę? - Spojrzałem na chowająca się sowę, no nie wyglądała z bliska na taką groźną.
- Spokojnie nie skrzywdzę jej. Chciałem was tylko bronić bo wyglądało jakby ptak chciał was zaatakować. Ale skoro mówisz, że to dobry zwierzak to ci wierzę. - Kucnąłem przed dziewczynką i odłożyłem broń na ziemię. Bacznie jednak przyglądałem się sówce, tak samo jak i lis, który tylko czekał na polecenie, aby się rzucić na ptaka.
Wiktor Vulkodlak
Łowca
Wilkołak
Karta Postaci
Poziom Życia:
   85%
Poziom Mocy:
   80%

Dziewczyna stała twardo przed Wiktorem - Na pewno? - jeszcze się upewniła czy aby na pewno dotrzyma słowa. Obejrzała się na sowę i się uśmiechnęła.
Somali wyjrzała za dziewczynki przyglądając się młodzieńcowi i lisowi. Była niepewna co do ich zamiarów bo u nich nigdy nic nie wiadomo. Zahukała cicho przytulając się do dziecka a te ją poklepało - Choć - powiedziało ruszając do przyjaciół. Sowa speszyła się zostając sama bez opieki dziewczynki, zrobiła wielkie oczy. Spoglądała to na chłopaka to na siekierę, którą przyniósł. Nie wiedziała czy stać czy uciekać.
Somali
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   60%
Poziom Mocy:
   50%

Pogłaskałem Hymira, aby się uspokoił. Widocznie sowa faktycznie była jakimś przyjacielem dzieci i nie było powodu do niepokoju. Chociaż nie zamierzałem spuszczać jej z oczu.
- Ktoś ty? - Zapytałem. Przyszło mi do głowy, że może to nie taki zwykły ptaszor, a jak niezwykły to się odezwie, zobaczymy. Nadal kucałem przy sowie i przyglądałem się jej.
Wiktor Vulkodlak
Łowca
Wilkołak
Karta Postaci
Poziom Życia:
   85%
Poziom Mocy:
   80%

Sowa patrzyła się niepewnie na chłopaka przekręcając głowę to w jedną to drugą stronę. Na pytanie jakie jej zadał Wiktor nie odpowiedziała, nie umiała mówić w formie zwierzaka. Do tej pory nie było jej to potrzebne. Jednak chłopak mógł się domyślić, że rozumie to co do niej powiedział.
Zrobiła krok w tył oglądając się na dzieci, tyle jedzenia co jej teraz przepadło. Somali przełknęła ślinę, no nic jednak będzie musiała zapolować później a teraz ma trochę większy problem na łebku. Zrobiła wielkie oczy patrząc się na chłopaka ale zaraz zmierzyła go sowim wzrokiem rozkładając skrzydła na boki. Zaczęła machać głową góra dół wydając z siebie dziwne dźwięki. Chciała jakoś go rozweselić i jak się da to przekonać do siebie, że nie jest taka zła.
Somali
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   60%
Poziom Mocy:
   50%

Dziwna ta sowa, przeszło mi przez myśl. Nadal nie wiedziałem co mam o niej sądzić. Spojrzałem w stronę dzieciaków, sobie piknik urządzały. Spojrzałem ponownie na sowę.
- Głodna jesteś? - Wyjąłem z kieszeni kawałek suszonego mięsa. Trzymałem je dla lisów, ale może sowa też się skusi. Podrzuciłem do góry i patrzyłem czy złapie.
Na to co wyprawia uśmiechnąłem się, naprawdę dziwna.
Wiktor Vulkodlak
Łowca
Wilkołak
Karta Postaci
Poziom Życia:
   85%
Poziom Mocy:
   80%

Somali powtarzała swoje ruchy a na widok uśmiechu chłopaka nieco się uspokoiła. Mogła spokojnie odetchnąć, uważała że teraz to już jej nic nie grozi. Na widok suszonego mięsa zastygła, bacznie się mu przyglądała a kiedy Wiktor podrzucił go do góry. Od razu rozprostowała skrzydła łapiąc je w locie, wylądowała. Pochłonęła mięso tak szybko jakby co najmniej nie jadła kilka dni ale to tylko złudzenie, sowa uwielbiała jedzenie w każdej ilości. Teraz to nawet lis jej nie interesował, podeszła bliżej chłopaka sprawdzając czy ma coś jeszcze.
Somali
Zmiennokształtny
Karta Postaci
Poziom Życia:
   60%
Poziom Mocy:
   50%

Zaśmiałem się widząc co wyczynia sowa. Wziąłem jeszcze kawałek suszonego mięsa i podrzuciłem go tym razem wyżej. Może by tak oswoić ptaszka i przygarnąć? Taki latający zwiadowca by się przydał.
- Hej, chciałabyś więcej? - Powiedziałem widząc, jak ptak łapie mięso. Chyba mały żarłoczek z niego.
Wiktor Vulkodlak
Łowca
Wilkołak
Karta Postaci
Poziom Życia:
   85%
Poziom Mocy:
   80%

Następna strona

Powrót do Piaski Czasu

{ MCHAT_ENABLE }
{ MCHAT_COPYRIGHT }

• Czarodzieje
  • Zmiennokształtni
  • Wampiry
  • Zimowe Wilki
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości