zobacz mapę w dużej rozdzielczości

Strona główna forum  »  Świat fabuły  »  Wielka Równina

Trakt północny

Pokrywa spory obszar dawnej Anglii. Na równinie znaleźć możesz opuszczone miasteczka jak i zamieszkałe osady, tawerny i te nieco mniej bezpieczne miejsca. Główne trakty przeważnie zapewniają spokój niż zboczenie z drogi, ale bandyci nie śpią.

Re: Trakt północny

Pozwoliła Avie skierować się do przodu, sama nie przyspieszyła. Dobrze zrobiła, bo Vess najwyraźniej czekała na taki moment.
- Oh... to już będzie... chyba niecałe cztery lata. Wtedy była cieplejsza pora, może coś bliżej trzy i pół. - Nie pamiętała dokładnie miesiąca, ale był to jeden z letnich na pewno. Spojrzała na dziewczynę pytająco. Wiedziała, że coś jest nie tak.
- Razjel odstawił nas w mieście. Ja poszłam załatwiać papiery, a ty... nie wiem, nie mówiłaś. - Od rozstania w mieście już później się nie widziały. Ket nawet miała nadzieję spotkać ją tam, ale może Vess jednak nie została w Cross.
- Czy coś się stało?- Nie przeoczyła zadrapań i innych śladów na jej ciele. Nie chciała na nią jakoś bardzo naciskać, jeśli będzie chciała, sama jej opowie. Z resztą Ket od tamtego czasu też dorobiła się kilku blizn, niektórych nie do ukrycia, jak choćby szrama na policzku.

// wybaczcie zastój, już wracam do czynnego pisania
Obrazek
Ketsueki Ōkami
Łowca
Wilkołak
Zmiany FizyczneBlado-niebieski odcień skóry i włosów.
Blizna po ugryzieniu ciągnąca się od szyi, przez prawy bark aż po ramie. Na niej znajduje się kolejna, nowsza.
Ślad na szyi po obroży.
Trzy szramy na twarzy po lewej stronie.
Rana po oparzeniu we wnętrzu lewej dłoni.
Blizna na prawej kostce po łańcuchu upiora.
Zmiany PsychiczneKoszmary.
Sporadyczny lęk i smutek po spotkaniu z upiorami i duchami.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   54%
Poziom Mocy:
   72%

Poczułam jak nogi się pode mną uginają. Myślałam, że minęło kilka dni, może tygodni, ale lata. Tego się nie spodziewałam.
- O mój boże... - złapałam się ramienia Ket i starałam zachować równowagę. Mój oddech stawał się coraz cięższy, kolana zaczęły odmawiać posłuszeństwa. Czułam jak moje ciało zaczyna się powoli osuwać.
- Prze... - nie zdążyłam dokończyć. Zwolniłam uścisk na ramieniu Ket i upadłam z hukiem na ziemie. Świat przed moimi oczami zaczął tracić kontury. Wszystko dookoła zmieniało się w czerń. Wydawało mi się, że słyszę z oddali głos dziewczyny, ale nie byłam w stanie wychwycić konkretnych słów. Wiedziałam, że tracę przytomność, ale nie byłam w stanie nic z tym zrobić.
Vesna Skarsgård
Zmiennokształtny
Zmiany FizyczneLiczne zadrapania na rękach, nogach oraz brzuchu.
Ślady po wkłuciach na szyji.
Kilka siniaków.

Różowe włosy.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   100%

Zareagował dość szybko, z resztą miała wystarczająco dużo czasu by zorientować się o co chodzi. Ciężar jaki opierała o jej ramię z chwili na chwilę robił się większy, jej reakcja, wzrok. Część Ket już zrozumiała, dziewczyna z pewnością nie spodziewała się tak długiego okresu.
Wilczyca zdążyła chwycić Ves nim ta upadła. Pomocne było to, że się o nią wcześniej opierała, więc znajdowała się w bliskim zasięgu. Objęła ją pod ramiona i przełożyła jedną dłoń. Obecnie Ket miała zdecydowanie więcej siły niż wskazywała a to jej budowa. Bez większego problemu przechyliła dziewczynę na jednej ręce, a drugą chwyciła ją pod kolana.
- Ava! - Mieli medyka w zespole i choć Ket nigdy nie specjalizowała się w tej dziedzinie zmiennokształtnych i nie była pewna czy dziewczyna będzie w stanie wybudzić Ves, jej obecność była tu zdecydowanie pożądana. Sama przyspieszyła kroku niosąc nieprzytomną zmiennokształtną.
Obrazek
Ketsueki Ōkami
Łowca
Wilkołak
Blizna po ugryzieniu ciągnąca się od szyi, przez prawy bark aż po ramie. Na niej znajduje się kolejna, nowsza.
Ślad na szyi po obroży.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   54%
Poziom Mocy:
   72%

Ava żywo dyskutowała z chłopcami. Vesna i Ket wciąż ich nie dogoniły, więc prawdopobnie miały do omówienia jakieś sprawy na osobności. Ava odwróciła się słysząc swoje imię. Ujrzała Ket niosącą nieorzytomną Vesnę w ich stronę. Widok zaskoczył blondynkę, jednak szybko oprzytomniała i podbiegła do dziewczyn.
- Połóż ją na ziemi - czekała aż Ket ułoży dziewczynę, chcąc sprawdzić, czy aby na pewno jest to tylko omdlenie.
Ava Hasghard
Zmiennokształtny
Zmiany PsychiczneSporadyczny lęk i smutek po spotkaniu z upiorami i zjawami.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   54%
Poziom Mocy:
   39%

Ułożyła dziewczynę. Ta z pewnością tylko zemdlała, ale wolała by Ava to sprawdziła. Martwiła się o Vess, domyślała się, że w jej życiu musiała zdarzyć się coś strasznego i szczerze jej współczuła.
Poczekała aż Ava przebada dziewczynę, jeśli nic jej nie dolega, po prostu weźmie ją spowrotem na ręce i ruszą dalej w drogę. Jeśli uda się ją wybudzić to to zrobi, jednak i bez tego mogli ruszyć. Nie zostało i wiele drogi, ewentualnie dojdzie do siebie w Twierdzy.
Obrazek
Ketsueki Ōkami
Łowca
Wilkołak
Ślad na szyi po obroży.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   54%
Poziom Mocy:
   72%

Otworzyłam delikatnie oczy, jednak wszystko wydawało mi się rozmazane. Byłam kompletnie zdezorientowana. Nie byłam w stanie sobie przypomnieć gdzie jestem ani co ostatnio robiłam. Świat wydawał mi się wrogi i niebezpieczny. Moje ręce cały czas drżały, chociaż nie było mi zimno.
- Gdzie ja... jestem?
Wyszeptałam to do kształtu, który przypominał mi człowieka.
Vesna Skarsgård
Zmiennokształtny
Kilka siniaków.

Różowe włosy.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   100%

Ava zbadała czynności życiowe dziewczyny, jednak wyglądało to na zwykłe omdlenie. Kazała lekko unieść jej nogi i po chwili Vesna otworzyła oczy. Wydawała się dziwnie nieobecna.
- Nie wstawaj jeszcze - Ava ostrzegła dziewczynę. Można było zauważyć, że potrzebuje chwili odpoczynku.
- Myślę, że lepiej będzie jak damy jej czym oddychać - kiwnęła głowa do Ket chcąc dac jej znak, że chyba lepiej będzie jak zostanie z Vesną sama i odgoniła na bok chłopców,którzy z zatroskanymi minami nachylali się nad dziewczyną.
Ava Hasghard
Zmiennokształtny
Zmiany PsychiczneSporadyczny lęk i smutek po spotkaniu z upiorami i zjawami.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   54%
Poziom Mocy:
   39%

Gdy dziewczyna otworzyła oczy Ket odetchnęła z ulgą. Niby przypuszczała, że to zwykłe omdlenie, nic poważnego, ale i tak bardzo się martwiła.
- W drodze do Twierdzy. - Odpowiedziała krótko na pytanie i spojrzała na Avę. Skinęła jej głową w odpowiedzi i usiadła za głową Ves. Ułożyła sobie jej głowę na kolanach.
- Jak się czujesz? - Jeśli nadal miała jakieś zawroty głowy czy cokolwiek, Ket ją po prostu zaniesie. Nie zostało im wiele drogi do przebycia.
Obrazek
Ketsueki Ōkami
Łowca
Wilkołak
Ślad na szyi po obroży.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   54%
Poziom Mocy:
   72%

- Ket... - zrobiłam długą pauzę i starałam się zebrać myśli.
- Tamtego dnia... stało się coś złego. - spojrzałam jej głęboko w oczy. Mój głos był już spokojniejszy.
- Przez te 3-4 lata byłam w jakimś zawieszeniu. Niczego nie pamiętam i nie wiem co się zemną działo. - podwinęłam rękawy i pokazałam dziewczynie rany oraz zadrapania, które znajdowały się na moim rękach.
- Obudziłam się w takim stanie dwa dni temu. Wszystko między tym i naszym poprzednim spotkaniem jest kompletnie zamazane. - westchnęłam głośno i zrobiłam kolejną długą pauzę. Czułam, że powiedzenie tego wszystkiego głośno ściąga z moim pleców duży ciężar.
- Jest jeszcze to - odgarnęłam włosy z szyi i pokazałam dziewczynie ślady po wkłuciach.
- Wiem, że to dziwne, ale czuje, że mogę ci zaufać... przepraszam, jeśli to za dużo. Nie znamy się dobrze, ale po prostu nie wiem co robić... - spuściłam wzrok. Nie wiedziałam co więcej mogę powiedzieć.
Vesna Skarsgård
Zmiennokształtny
Kilka siniaków.

Różowe włosy.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   100%
Poziom Mocy:
   100%

Wysłuchała jej. Nie przerywała, nawet gdy dziewczyna robiła pauzy. Cały czas głaskała dziewczynę delikatnie po głowie. Nie wyglądała na zdziwioną tym co widzi czy słyszy. Nie było tak zupełnie, owszem rany i wkłucia zauważyła, jednak czas jaki w pamięci Vess był białą plamą trochę ją zszokował. Nauczyła się jednak panować nad emocjami i nad ich pokazywaniem. Uśmiechnęła się jedynie delikatnie, jakby chcąc pocieszyć dziewczynę.
- W takim razie mam nadzieję, że nie zawiodę twojego zaufania. - Pomogła dziewczynie wstać i pozwoliła jej podeprzeć się o nią w razie potrzeby. Właściwie mogła by ją i nieść. Powili ruszyły za Avą i chłopakami, nie doganiała ich jednak.
- A co do tego. Jeśli będziesz chciała, Ava może cię spróbować zbadać dokładniej, jest zdolna. Lub jeśli chcesz to ktoś w Twierdzy, mamy świetnych medyków. - Ufała Avie, organizacji... ufała to może zbyt wiele, ale była jej członkiem obecnie z chęci i dobrze się tam czuła.
- Nie wiem co mogło się wydarzyć przez ten czas, ale albo sobie przypomnisz, albo nie. Nic to jednak nie zmieni jeśli chodzi o to co powinnaś zrobić. Czasu nie cofniesz, możesz więc tylko stworzyć nowe wspomnienia. - Poklepała dziewczynę delikatnie po plecach. Sama też przeżyła okres zawieszenia, co prawda pamiętała tamten czas, ale równie dobrze mogłaby i nie. Może nawet taka amnezja pomogłaby jej uporać się z rzeczami z jakimi do tej pory nie była w stanie.
Obrazek
Ketsueki Ōkami
Łowca
Wilkołak
Ślad na szyi po obroży.
Karta Postaci
Poziom Życia:
   54%
Poziom Mocy:
   72%

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Równina

{ MCHAT_ENABLE }
{ MCHAT_COPYRIGHT }

• Czarodzieje
  • Zmiennokształtni
  • Wampiry
  • Zimowe Wilki
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości